Turistika

Turistický okruh skalním labyrintem

Turistický okruh vede po modré značce a je necelých 6 km dlouhý. Na absolvování okruhu si proto vyhraďte dvě až tři hodiny, nebo možná i více, protože se jistě začtete do textů na patnácti panelech naučné stezky, která se součástí prohlídkového okruhu. Procházka začíná u vstupu do Teplických skal (v blízkosti hotelu Orlík a penzionu Pod ozvěnou). Od pokladny vede modrá značka, kolem penzionu Skalní potok, dále vlevo kolem Ozvěny a stále do kopečka. Po pravé straně narazíte na schody, které vedou na vyhlídku, kde kdysi stával středověký skalní hrad.

6 km
2-4 hodiny
Po modré
Středně náročný
Co byste rozhodně neměli minout?

Zajímavosti okruhu

Schody vedoucí vyhlídku, kde kdysi stával středověký skalní hrad Střmen.

Dalším zajímavým místem na trase a také orientačním bodem je skalní brána s pamětní deskou, která byla na místo zasazena, aby připomínala návštěvu známého Johanna Wolfganga von Goetha.

Pomalu se dostáváme k rozcestí u Skalní nevěsty, dále míjíme dominantní věž zvanou Hláska a dostáváme se na Malé a Velké chrámové náměstí. Následující skalní útvary nesou jméno Skalní koruna, Chrám, Sfinga.

Mapa okruhu

Zajímavá místa

Užitečné infromace

Tipy & Často kladené dotazy

Často kladené dotazy

Zajímá vás, zda lze platit kartou, zda můžete do skal se psem nebo s kočárkem? Připravili jsme pro vás seznam často kladených dotazů a odpovědí na ně.
Useful Information
© Teplické skály. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Kulhánek & Košíček.